Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorskie Centrum Przesiadkowe zwycięzcą w Plebiscycie Polska Architektura XXL

Facebook Twitter

Jury oraz internauci głosowali na obiekty architektoniczne z całej Polski i przyznali nagrody w trzech kategoriach: kubatura, wnętrze i krajobraz. Żorski obiekt, otrzymał nagrodę w kategorii kubatura.

Fot. zory.pl

Jury, składające się z profesjonalistów, wybitnych osobistości w dziedzinie architektury, doceniło projekt Centrum Przesiadkowego, wyważone proporcje budynku oraz jego lekkość, nowoczesność i otwartość na mieszkańców. Budowa centrum przesiadkowego w Żorach kosztowała ponad 14 mln złotych, magistrat otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 5 i pół miliona ze środków unijnych. A sam obiekt to nie tylko miejsce, gdzie czeka się na autobus, organizowane są tam również wystawy.

Projekt architektoniczny centrum przesiadkowego w Żorach opracowała pracownia Laboratorium Architektury, za swój główny cel stawiając wykreowanie takiej bryły i przestrzeni, w której pasażer będzie się czuł dobrze i bezpiecznie. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania – Centrum nie tylko służy mieszkańcom, ale stało się również wizytówką naszego miasta.- Cały zespół projektantów cieszy się z wyróżnienia przy tak dużej ilości zgłoszonych realizacji – mówią architekci projektujący obiekt. Przypomnijmy, że na początku roku Miasto Żory otrzymało Nagrodę Specjalną za oświetlenie Centrum Przesiadkowego i terenu wokół obiektu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022