Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: 2 promile i narkotyki – to „nic takiego”

Facebook Twitter

Beztroska będzie go sporo kosztować. W Żorach zatrzymano mężczyznę, który prowadził busa, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, był przekonany, że nic takiego się nie stało.

Fot. zory.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w sobotę (12.02.) około godziny 15:30 na ul. Wodzisławskiej. W trakcie patrolu mundurowi zauważyli samochód dostawczy skręcający w ul. Gajową. Postanowili sprawdzić uprawnienia i stan trzeźwości kierującego, użyli więc sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu. Po krótkiej chwili samochód zatrzymał się, a kiedy policjanci podeszli do niego kierujący ponownie ruszył.

Policjanci niezwłocznie wrócili do radiowozu i rozpoczęli pościg za „dostawczakiem”. Kiedy udało im się wyprzedzić busa, zajechali mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Początkowo mężczyzna nie reagował na polecenie otwarcia pojazdu, po odryglowaniu drzwi został zatrzymany. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdził, że kierujący mercedesem sprinterem, 40-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego jest pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Potem okazało się, że jest również pod działaniem środków odurzających. Mimo to twierdził, że –

nic przecież takiego nie zrobił.

Na miejscu mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a samochód został odholowany na parking strzeżony. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022