Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Będą zasady dotyczące ekspozycji reklam. Ma to uporządkować krajobraz miasta

Facebook Twitter

Żory przygotowują się do przyjęcia uchwały krajobrazowej, która ma określić zasady, jakie będą obowiązywać tych, którzy będą chcieli ustawić tablicę reklamową przy drodze czy powiesić baner reklamowy na ogrodzeniu lub na elewacji budynku. To próba uporządkowania krajobrazu miasta "zaśmieconego" w niektórych miejscach przez reklamy. 

W żorskim magistracie zwracają uwagę, że na terenie miasta jest kilka takich miejsc, gdzie panuje reklamowy bałagan. To między innymi teren przy wiślance, gdzie tablice reklamowe wyrosły jak grzyby po deszczu, jedna reklama wisi nad drugą, przez co i tak są nieczytelne i niewidoczne dla przejeżdżających tamtędy osób. Pozostaje wrażenie chaosu.

Mają temu zapobiegać przepisy zawarte w uchwale krajobrazowej, której projekt będzie konsultowany z mieszkańcami od 1 do 29 września. Każdy będzie mógł zgłosić swoje uwagi, trzeba się jednak wcześniej umówić. W uchwale jest np. określony rodzaj materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane reklamy wywieszane na terenie miasta.

Na wtorek (1.09.) zaplanowano też spotkanie, na którym wyjaśnione zostaną zapisy uchwały, aby każdy dobrze zrozumiał proponowane przez urzędników zmiany. To o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Konsultacje odbędą się w terminie 1-29 września 2020 r. w Urzędzie Miasta Żory, przy Alei Wojska Polskiego 25, w godz. 10.00-14.00, w dniach pracy Urzędu Miasta (sala nr 3, parter). Konsultacje odbywać się będą wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu terminu pod numerem telefonu 32 43 48 279 lub 32 43 48 266.

Dyskusja publiczna na przyjętymi w projekcie uchwały rozwiązaniami odbędzie się 22 września o 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021