Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Biało-Czerwony bieg w nowej formule. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 listopada

Facebook Twitter

W ostatnich latach żorzanie aktywnie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, z uwagi na obowiązujące obostrzenia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców inną formułę zawodów. Każdy z uczestników może sobie sam wyznaczyć trasę, która powinna biec po miejskich chodnikach, ścieżkach i deptakach.

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce nasz bieg odbędzie się w tym roku w nowej, zmienionej formule startów indywidualnych. Nie spotkamy się jak co roku na Rynku miasta podczas wspólnego startu i nie pobiegniemy trasą wiodącą przez jego centrum. Dlatego modyfikujemy sposób realizacji naszego biegu do nieco innej formuły indywidualnych startów

– tłumaczy Marek Utrata, Dyrektor MOSiR Żory.

Każdy z uczestników 3 Indywidualnego Biegu Biało-Czerwonego może sobie sam wyznaczyć trasę, która powinna biec po miejskich chodnikach, ścieżkach i deptakach. Dystans który należy pokonać nie jest określony – zależy od chęci i możliwości uczestników. Zachęcamy jednak, by pokonać minimum 2,5 km. Ważnym elementem imprezy, wymaganym przez organizatora będzie pokonanie jednorazowo podczas biegu punkt pośredniego zlokalizowanego w Parku Cegielnia. Tam w środę, 11 listopada, w godzinach 11:00 – 14:00 powinien na chwilę pojawić się uczestnik biegu i odebrać pamiątkowy gadżet, a weryfikacja jego udziału w imprezie odbędzie się poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości mile widziane wśród uczestników biegu będą biało-czerwone akcenty i atrybuty. Każdy z uczestników, który pojawi się w punkcie kontrolnym będzie uprawniony do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 listopada do godz. 12:00 poprzez poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres email d.dymura@mosir.zory.pl. Po tym terminie na stronie organizatora zostanie opublikowana lista uczestników biegu z przypisanymi numerami startowymi. Numery będzie można odbierać w kasie Hali Sportowej, przy ul. Folwareckiej 10 od 8 do 9 listopada w godz. 7:00-20:00 oraz 10 listopada w godz. 7:00-15:00.

Udział w biegu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma darmową czapeczkę. Organizator ustala limit uczestników – 250 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie przypominamy, że impreza będzie przeprowadzona w oparciu o obowiązujące w dniu organizacji przepisy sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w przestrzeni publicznej w szczególności należy zwrócić uwagę na zasady dotyczące zakrywania nosa i ust.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj