Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory chcą walczyć z nadwagą u dzieci. Ruszają ze specjalnym programem

Facebook Twitter

Żory ruszyły z realizację programu zdrowotnego pod nazwą: „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nadwagi i otyłości dla dzieci klas III szkół podstawowych z terenu miasta Żory”. Obejmie około 750 młodych mieszkańców miasta.

fot.Meditations/ pixabay.com

Nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków, a co czwarty z nas jest otyły. Dotyczy także dzieci – według WHO problem otyłości i nadwagi dotyczy już 10% dzieci i młodzieży na świecie, a w Polsce dzieci tyją najszybciej w Europie!

By temu przeciwdziałać należy zareagować jak najszybciej! Dlatego też Miasto Żory rozpoczęło realizację programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nadwagi i otyłości wśród dzieci klas III szkół podstawowych z ternu miasta Żory” na lata 2020 – 2024.

Będzie on skierowany do około 750 dzieci z klas trzecich żorskich szkół podstawowych– w poszczególnych latach będą to kolejno dzieci urodzone w latach 2010-2014 – wraz z ich rodzicami i opiekunami. Szacujemy, że około 8% z tych dzieci z uwagi na nieprawidłową wagę ciała zostanie objętych kompleksową opieką.

– informują urzędnicy w Żorach. Głównym celem wprowadzonego w Żorach programu jest redukcja masy ciała średnio o 5 centyli BMI w stosunku do masy wyjściowej u większości z tych uczniów klas trzecich, którzy dla swojego zdrowia powinni ważyć mniej. Uczniowie ci zostaną objęci kompleksową opieką edukacyjno- zdrowotną.

Program będzie realizowała wybrana w drodze konkursu ofert, Poradnia Dietetyczna SuperSlim Kinga Kuśka – Drążkiewicz z siedzibą przy ul. Okopowej 5B w Jastrzębiu– Zdroju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj