Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory City Art Festival w najbliższą sobotę (29.08.) [WIDEO]

Facebook Twitter

To inicjatywa młodych dla młodych! Młodych wiekiem i młodych duchem. Tak organizatorzy zapowiadają Żory City Art Festival. Wydarzenie zaplanowano na najbliższą sobotę (29.08.), a obejmie ono swoim zasięgiem teren całego miasta.

fot. Mateusz Łada

Zapowiada Mateusz Łada, pomysłodawca Żory City Art Festival:

W tym roku na pewno możemy się spodziewać instalacji artystycznych na rynku. Będziemy mieli fotografów, malarzy, którzy będą się wystawiać na całym rynku. Będzie też mała broszura, każdy uczestnik ją dostanie i będzie mógł podróżować i zwiedzać wystawy samotnie, żeby nie było zbiorowisk. Online będziemy prezentować metamorfozy modelki. Modelką będzie śpiewaczka operowa- przyjeżdża do nas z Wrocławia, więc też myślę, że to fajna atrakcja. Będą również koncerty- wystąpią dla nas Kyoku, Gravity Off, który też wygrał „Złotą Kosę” na Woodstocku. Stworzyliśmy mini pokaz mody w trochę innej odsłonie. Modelki będą krążyć po rynku i pokazywać się w hi fashion ubraniach, pokazywać tę inną modę i przekonywać ludzi, że warto inwestować w modę odnawialną, że te ubrania są naprawdę dobrego sortu, tylko czasami trzeba wejść i zobaczyć.

Mateusz Łada, pomysłodawca Żory City Art Festival

Co z zasadami bezpieczeństwa?

Na samym rynku nie musimy się o to martwić, bo te instalacje artystyczne będą tak stworzone, że nie będzie zbiorowisk. Każdy będzie mógł przechodzić, samotnie zwiedzać te instalacje, więc tutaj się o to nie boimy. Co do koncertów, mamy dość duży teren na scenie plenerowej w MOK-u. Mamy fajny pomysł, jak to zorganizować: każda osoba będzie dostawała na wejściu kredę i sama będzie sobie rysowała „X”, żeby zachować te dwa metry odstępu, dostanie miareczkę. Połączymy to trochę z zabawą, żeby to było trochę artystyczne. Chcę pokazać, że istniejemy, że damy radę, że się nie boimy i pokonujemy tego wirusa na każdy sposób, jaki jest.

Instalacje fotograficzne można będzie oglądać od rana, od godz. 9:00. Animacje dla dzieci na rynku rozpoczną się o 14:00, o 18:00 pokaz Teatru Ognia. Koncerty od godz. 19:00.

Czytaj także:

W ramach Żory Art Festival zagra Gravity Off i Kyoku:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj