Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Czujny sąsiad spłoszył włamywaczy. Opuścili teren budowy z pustymi rękoma

Facebook Twitter

Włamywacze pojawili się w środku nocy z soboty na niedzielę (25/25.10.) na ulicy Łąkowej w Żorach. Mieli pecha, gdyż sąsiad, który usłyszał dochodzący z położonej obok posesji hałas zareagował. Mężczyzna wyjrzał przez okno, krzyknął i spłoszył przestępców, którzy w mgnieniu oka opuścili teren budowy z pustymi rękoma.

Fot. fbhk pixabay.com

Włamywacze, którzy usiłowali okraść blaszany garaż na terenie budowy domu jednorodzinnego przy ulicy Łąkowej ,dzięki reakcji jednego z mieszkańców zostali spłoszeni. Niestety kilka dni wcześniej włamali się do innego garażu na tej samej ulicy i wynieśli z niego sprzęt warty ponad 2 tysiące złotych. Od kilku dni w mieście przestępcy grasują w różnych dzielnicach i kradną wszystko co stanowi dla nich jakąkolwiek wartość.

Włamywacze pojawili się na początku ubiegłego tygodnia na ulicy Folwareckiej, gdzie po pokonaniu bramy garażowej z terenu budowy wynieśli sprzęt warty 5 tys. złotych. Ich łupem padła nowa pralka, skórzany fotel oraz kuchenka indukcyjna. Zniszczyli też szybę piekarnika. We wtorek włamali się do wrzutnika monet odkurzacza samochodowego na Rybnickiej i do budki gastronomicznej na osiedlu Powstańców Śląskich. W kolejnym dniu zdążyli wybić szybę w punkcie gastronomicznym przy ulicy Folwareckiej, jednak tu spłoszył ich alarm.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021