Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Dwaj kierowcy pobili się na wiślance

Facebook Twitter

Złamany nos, uszkodzony samochód i telefon. To skutek bójki do jakiej doszło pomiędzy agresywnymi kierowcami na wiślance w Żorach. W sobotę (15.01.) przed godziną 15.00 policjanci z żorskiej drogówki zostali wezwani w rejon skrzyżowania drogi krajowej nr 81 z ul. Północną, gdzie miało dojść do awantury.

Powodem całej sytuacji miało być zdarzenie drogowe, do którego doszło jeszcze na terenie Zbytkowa. Kiedy kierujący bmw 64-letni mieszkaniec powiatu bytomskiego zatrzymał się przed „czerwonym światłem”, drugi – 29-latek, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego kierujący vw podszedł do bmw, chcąc wyjaśnić niebezpieczną sytuację. Doszło do szarpaniny między kierującymi. 64-latek doznał obrażeń nosa, ma też połamane okulary. Kiedy chciał nagrać całe zdarzenie telefonem, to młodszy z uczestników zdarzenia miał wyszarpać z ręki telefon i rozbić go o ziemię. Uszkodzone miały zostać też drzwi samochodu bmw. Obaj kierujący okazali się trzeźwi.

Policjanci ustalają okoliczności i przebieg zdarzenia. Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi w tym miejscu przypominają, że w sytuacji, w której widzimy wykroczenie, lepszym i zgodnym z prawem jest złożenie zawiadomienia na Policji niż próby samodzielnego wyjaśnienia, które jak w tym wypadku mogą doprowadzić do eskalacji agresji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022