Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Dzisiaj (19.09.) ruszyło głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Mieszkańcy kolejnego miasta w regionie będą mogli zagłosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Od dzisiaj (19.09.) żorzanie mogą decydować na co wydać 2,2 mln złotych.

fot. www.zory.pl

Mieszkańcy mogli składać wyłącznie projekty ogólnomiejskie. Do Urzędu Miasta wpłynęło 9 wniosków. Tu sprawdzono czy spełnione zostały warunki formalne, a proponowane przedsięwzięcia są zgodne z obowiązującymi przepisami i miejskim uchwałami. Po weryfikacji do etapu głosowania dopuszczonych zostało ostatecznie 8 inicjatyw, które można zrealizować w ciągu roku.

Wśród propozycji są bieżnia lekkoatletyczna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11, zagospodarowanie zieleni przy Szkole Podstawowej nr 16 z oddziałami integracyjnymi, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim, budowa ulicy Statki wraz z odwodnieniem, plac zabaw przy szkole przy ul. Strażackiej, siłownia dla niepełnosprawnych, doposażenie szkół w gry planszowe oraz doposażenie ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Każdy mieszkaniec Żor będzie mógł wziąć udział – bez żadnych ograniczeń

Głosowanie odbędzie się w terminie 19 września – 3 października. Każdy żorzanin dysponuje 1 głosem, który może oddać albo papierowo – wrzucając wypełnioną i podpisaną kartę do głosowanie do urny w jednym z punktów głosowania albo elektronicznie, przez specjalną stronę. Obie formy głosowania zostały maksymalnie uproszczone.

Głosowanie internetowe odbywa się nadal poprzez stronę internetową https://zory-ekonsultacje.eboi.pl. Nie trzeba zakładać konta ani się logować, wystarczy tylko:

 • podać swoje pełne i prawidłowe dane,
 • wybrać projekt, na który chcemy oddać głos przyznając mu 1 punkt,
 • zaakceptować regulamin,
 • oddać głos.

Głosowanie papierowe odbywa się na specjalnych kartach. Kartę można pobrać w punkcie do głosowania lub też pobrać ją poniżej, wydrukować, wypełnić i zanieść do urny w punkcie głosowania. Punkty głosowania znajdują się:

 • w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i al. Wojska Polskiego 25 i czynne są w godzinach otwarcia Urzędu Miasta tj:
  poniedziałek 7:30-17:00
  wtorek-czwartek: 7:30-15:30
  piątek 7:30-14:00
 • w hali sportowej MOSiR Żory przy u. Folwareckiej 10, czynnej 7 dni w tygodniu w godz. 6:00 – 22:00
 • w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ottona Sterna, czynnej:
  poniedziałek 8:00-16:00
  wtorek 8:00-21:00
  środa 8:00-21:00
  czwartek 8:00-21:00
  piątek 8:00-21:00
  sobota 8:00-21:00

Lista projektów na które można zagłosować:

1. Budowa bieżni lekkoatletycznej 4-torowej, do biegu na 60 metrów przy SP 11 w Żorach – Roju

2. Zielone miejsce spotkań – zagospodarowanie terenu zielonego wokół Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Żorach

3. Nowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią przy Stadionie Miejskim w Żorach

4. Budowa ul. Statki – budowa drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem

5. „Strefa mocy – aktywne dziecko” – rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach

6. Siłownia dla osób niepełnosprawnych

7. Doposażenie przestrzeni rekreacyjnych, ogólnodostępnych i szkolnych na terenie miasta Żory w stoły do gry w szachy, chińczyka, piłkarzyki.

8. Bezpieczeństwo ratowników dla bezpieczeństwa mieszkańców

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj