Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Żory: Fair Weather Friends na gali konkursów miejskich

Facebook Twitter

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach zaprasza do Sceny na Starówce na koncert zespołu Fair Weather Friends. Koncert odbędzie się w piątek (16.11.) podczas gali wręczenia nagród laureatom konkursów: „Żorskie opowieści" i „Żory w obiektywie". Rozpoczęcie o godz. 19.30. Bilety 10 zł.

Fair Weather Friends to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej prezentujący połączenie współczesnej elektroniki z muzyką taneczną lat ’70 i ’80. W marcu tego roku światło dzienne ujrzała ich debiutancka EP-ka „Eclectic Pixels”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez krytyków, zyskując nie tylko pozytywne opinie, ale przede wszystkim rzeszę fanów. Utwory z ich albumu zagościły na antenie Trójki i Czwórki Polskiego Radia, Roxy FM, Radia Katowice oraz wielu innych stacjach.

W czerwcu oficjalną premierę miał teledysk do singla „Fortune Player”, który obecnie emitowany jest w ogólnopolskich stacjach muzycznych, takich jak 4fun.tv, rebel:tv oraz wizyjnym kanale Czwórki Polskiego Radia. Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, Fair Weather Friends mają na swoim koncie sporo sukcesów. Wystąpili m.in. w finale przeglądu „Manufaktura Dźwięku” (support przed Ścianką i Pustkami), na KilOFF Festival i Węgiel Film Festival oraz jako support przed Tres B. – gwiazdą Festivalu Energetycznego.

Zaledwie trzy miesiące po wydaniu debiutanckiej EP-ki zagrali na Heineken Open’er Music Festival – jednym z najważniejszych festiwali muzycznych w Europie. Ponadto ich singiel „Fortune Player” rozpoczynał film podsumowujący pierwszy dzień festiwalu W sierpniu zespół wystąpił także podczas pierwszego dnia Coke Live Music Festival w Krakowie na Coke Stage, a utwór „Fortune Player” stanowił tło muzyczne do oficjalnego spotu telewizyjnego i radiowego promującego festiwal.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020