Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Głośny protest przed urzędem [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Nie chcą być dalej truci, wczoraj (07.10.) głośno przedstawiali pod urzędem swoje racje. Grupa kilkudziesięciu mieszkańców Żor protestowała przed budynkiem urzędu miasta. Jak mówili zebrani, mają dosyć zatruwania środowiska przez jeden z zakładów przemysłowych.

Ich zdaniem, firma ma emitować do powietrza groźne, niebezpieczne, trujące substancje z lakierów i rozpuszczalników. Zebrani pod magistratem głośno nawoływali prezydenta Żor, by ten do nich zszedł.

Protestujemy przeciwko emisji szkodliwych substancji przez tę firmę, ale i bezczynności prezydenta Żor – mówi radiu 90 Alicja Szołtysek, jedna z protestujących.

Po dłuższej chwili oczekiwania Waldemar Socha, prezydent Żor w końcu zszedł do protestujących. Jednak emocje wśród zebranych nie opadały.

Jak zapewniał Waldemar Socha Prezydent Żor, firma, przeciwko której protestowali mieszkańcy czyni starania, by zminimalizować oddziaływanie na środowisko. Jesteśmy z nią w stałym kontakcie – mówił prezent, który po kilku minutach wrócił do swojego gabinetu.

Zebrani przekazali petycję przeciwko dalszej działalności zakładu. Prezydent zapewnił, że całą sprawę jeszcze raz przeanalizuje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021