Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Goniły ją wilczury, ich właściciel nie przyjął mandatu

Facebook Twitter

Groźna sytuacja w Żorach. We wtorkowy (10.05) wieczór dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która spacerując ze swoim psem została zaatakowana przez dwa inne psy. Sprawą zajmie się sąd.

fot. pixabay.com

Do zdarzenia doszło około godziny 21:00 na jednej z żorskich ulic. Policjanci dostali zgłoszenie, iż dwa psy w typie wilczura wybiegły z przydrożnej posesji, zaczęły szczekać i gonić za kobietą, która wyszła na wieczorny spacer ze swoim czworonogiem. Według relacji kobiety „o mały włos”, a jej pies zostałby pogryziony przez dwa atakujące psy.

Jak informują żorscy stróże prawa:

Kobieta zachowała „zimną krew”, odeszła kawałek dalej i wezwała pomoc.

Przybyli na miejsce policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie potwierdzili, iż brama do posesji była otwarta, a po jej terenie biegały swobodnie dwa psy. Mundurowi nałożyli mandat na właściciela niezabezpieczonych zwierząt w wysokości 500 zł, lecz ten odmówił jego przyjęcia, nie poczuwając się tym samym do popełnionego wykroczenia. Teraz sprawą zajmie się sąd, a właścicielowi niepokornych psów grozi wysoka kara grzywny.

Policja przypomina,

iż zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń właściciel lub opiekun zwierzęcia odpowiedzialny jest za zachowanie zwykłych lub też nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Apelujemy również, o rozwagę przy opiece nad czworonogami, gdyż nigdy nie wiemy, jak zwierzęta zachowają się w nietypowej dla nich sytuacji, momencie zagrożenia, czy spotykając innego psa lub człowieka. Zachowania zwierząt są warunkowane bodźcami oraz stopniem oswojenia z nimi i dotyczy to zarówno małych, jak i dużych zwierząt.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023