Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Kolejne miejsca z bezpłatnym dostępem do internetu

Facebook Twitter

Kolejne punkty w Żorach, w których można bezpłatnie skorzystać z Internetu. Miasto uzyskało dotację z unijnych funduszy w wysokości 15 tysięcy euro, które zostały wykorzystane na instalacje 6 hotspotów Wi-Fi.

fot. pixabay.com

Znajdują się one w siedzibie Urzędu Miasta Żory, przy Alei Wojska Polskiego 25, a także w często odwiedzanych punktach miasta: Parku Piaskownia przy ul. Bocznej, Parku Staromiejskim przy ul. Rybnickiej, Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej oraz przy budynkach hali MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej, oraz Urzędu Miasta Żory (Aleja Wojska Polskiego 25 i Rynek 9).

Punkty Wi-Fi powstały dzięki środkom z Unii Europejskiej, natomiast za finansowanie Internetu oraz konserwację zakupionego w ramach projektu sprzętu, tak by zapewnić bezpłatny dostęp do Wi-Fi, przez okres co najmniej trzech lat odpowiada Gmina Miejska Żory.

Budżet programu WiFi4EU wyniósł 120 mln euro. Za jego pośrednictwem Komisja Europejska propaguje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych – takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj