Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Kto strzelał do kota? Walczą o powrót zwierzęcia do zdrowia

Facebook Twitter

Kto strzelał do kota żorzanki? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź tutejsza policja, która otrzymała informację właśnie o takim zdarzeniu. Kot należący do jednej z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Żorach postrzelony został na początku lipca br. Niestety nie wiadomo, gdzie doszło do zdarzenia i kto jest jego sprawcą.

Fot. zory.policja.gov.pl

Pewne jest jednak to, że u zwierzęcia badanie rentgenowskie wykazało obecność śrutu, który prawdopodobnie doprowadził do uszkodzenia rdzenia kręgowego.

O zdarzeniu policjantów poinformowała Fundacja Pet Patrol z Rybnika, która walczy o powrót kota do zdrowia i choć przedstawiciele zdają sobie sprawę, że poznanie dokładnych okoliczności zdarzenia będzie niezwykle trudne wierzą w to, że nagłośnienie sprawy uświadomi ludziom traktującym w podobny sposób zwierzęta, że ich zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa znęcania się.

W myśl ustawy o ochronie zwierząt to istoty żyjące, zdolne do odczuwania cierpienia, którym człowiek jest winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat sprawcy proszony jest o kontakt z żorską jednostką.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj