Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Miejski punkt szczepień przeniósł się do szpitala

Facebook Twitter

Punkt szczepień w Żorach przeniesiony do tutejszego szpitala. Od 1 grudnia nie działa punkt w galerii „Wiślanka”. Osoby chcące zaszczepić się przeciwko Covid-19 mogą to zrobić w miejskim punkcie szczepień, działającym w siedzibie Szpitala Miejskiego w Żorach. W grudniu punkt szczepień będzie działał w dwóch lokalizacjach.

Fot. pixabay.com
  • Nocna i świąteczna opieka zdrowotna – od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 – 16:00,
  • Przychodnia Miejska Żory (ul. Dąbrowskiego) – wtorki i czwartki w godz. 18:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 10:00 – 14:00.
  • Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 570 186 470 lub 535 559 351.

Osoby z niepełnosprawnością lub mające problem z przemieszczaniem się mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do punktów szczepień przeciw Covid-19 zlokalizowanych na terenie Żor.

Z bezpłatnego dowozu, organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Żorach mogą skorzystać:

  • osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie w stopniu znacznym o kodzie R (schorzenia dotyczące narządu ruchu) lub N (schorzenia neurologiczne) wydane przez Powiatowy / Wojewódzki Zespół Orzekania o Niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji, wydane przez ZUS (tj. orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów) a także orzeczenie wydane przez KRUS do 31.12.1997 r. o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym,
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

By skorzystać z transportu wystarczy zadzwonić pod gminną infolinię, dostępną pod nr 532 399 055 i czynną od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Uwaga! Infolinia przeznaczona jest tylko do celów związanych z organizacją transportu do punktów szczepień osób, które dokonały już rejestracji i mają wyznaczone miejsce oraz termin szczepienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj