Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Multimedialna fontanna na rynku już działa

Facebook Twitter

Są efekty świetlne i dźwiękowe, a mieszkańcy i turyści mogą już podziwiać widowiskowe pokazy. Fontanna przyciąga oko i ucho.

fontanna żory
fot. zory.pl

Fontanna na żorskim rynku wydaje dźwięki!

Fontannę tworzy podziemna betonowa niecka, przykryta płytami kamiennymi. Tryskającą wodę podświetlają kolorowe reflektory, a w trakcie pokazów efektom świetlnym towarzyszą dźwięki utworów wybranych przez mieszkańców, tworząc zachwycające pokazy. Utwory, które prezentowane są w trakcie pokazów to m.in. wybrane w głosowaniu mieszkańców: to ścieżka dźwiękowa filmu Gwiezdne Wojny, „Cztery pory roku – Wiosna” Vivaldiego, utwór „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, „Oda do radości” Beethovena oraz „Rydwany Ognia” Vangelisa. Pokazy świetlno-dźwiękowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godzinie 21:30, a w soboty i w niedziele o godz. 18:00, 20:00 oraz 21:30.

Fontanna, której powierzchnia wynosi ponad 150 m2 to zaawansowaną technologicznie instalacją, wyrzucającą strumień wody na wysokość do 3 metrów! Aż 49 dysz daje możliwości tworzenia obrazów wodnych rozłożonych zarówno w poziomie, jak i w pionie, a także tworzyć efekt lustra wody. Tryskające z różnym natężeniem strumienie wody, są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką.

Działanie fontanny na żorskim Rynku można podziwiać przez 7 dni w tygodniu w godz. 9:00 – 22:00. Pokazy świetlno-dźwiękowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godzinie 21:30, a w soboty i w niedziele aż 3 razy: o godz. 18:00, 20:00 oraz 21:30.

Ważne zasady korzystania z fontanny!

  • Obowiązuje zakaz wjazdu na fontannę rowerami, hulajnogami, na rolkach itp.
  • Fontanna stanowi ozdobny element architektury i nie jest przeznaczona do kąpieli!
  • Woda w fontannie nie nadaje się do mycia, a tym bardziej do spożywania przez ludzi ani zwierzęta! Może być ona szkodliwa dla zdrowia. Kąpiele w fontannie czy spożycie wody są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, by móc zwalczyć każdą poważną infekcję.
  • Kąpiele w fontannach mogą być również przyczyną urazów. Mokre obrzeża, płyty, na które wylewa się woda są śliskie, dlatego wchodzenie na nie i bieganie w wodzie może grozić poślizgnięciem, upadkiem, urazem głowy czy skaleczeniem. Otwarta rana jest łatwym miejscem wtargnięcia bakterii czy wirusów.
  • Każdy mieszkaniec, a przede wszystkim rodzice pozwalający na kąpiele swoich dzieci w fontannie, ponoszą za to pełną odpowiedzialność – w tym za ewentualne wypadki.
  • W fontannie nie wolno kąpać także psów ani innych zwierząt!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj