Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Mundurowi nie dopuścili do nielegalnych wyścigów

Facebook Twitter

Mundurowi z Żor nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Wczoraj (13.09.) wieczorem przerwali na ul. Francuskiej, zgromadzenie kilkudziesięciu fanów tuningowanych samochodów. Nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1 800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

Stróże prawa na ulicę Francuską, gdzie na nielegalne wyścigi oczekiwało kilkudziesięciu fanów przybyli ok. 19.00 i w ramach podjętej kontroli nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1 800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, a także sporządzili wniosek do sądu przeciwko jednemu z uczestników zlotu.

Policjanci pod lupę wzięli głównie stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Interwencję wobec uczestników nielegalnego zgromadzenia, które miało się zakończyć niebezpieczną zabawą, przeprowadzili policjanci z żorskiej drogówki, kryminalni i mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Wyścigi zabronione przez prawo, stwarzają zagrożenie, a pomimo to nadal mają spore grono zwolenników – nielegalne wyścigi, takie jak te, które miały się odbyć wczoraj, późnym wieczorem w Żorach. Na szczęście miejscowi policjanci zdobyli wcześniej informację i w samą porę pojawili się ku niezadowoleniu uczestników zgromadzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj