Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Nowe wiadomości w sprawie wiaduktu na Nowopszczyńskiej

Facebook Twitter

Osobówki w tym tygodniu (9-13.12.) będą mogły jednak przejechać po remontowanym wiadukcie w Żorach. To najnowsze informacje, po ustaleniach z wykonawcą, w sprawie modernizacji konstrukcji na Nowopszyczyńskiej.

Projektant na czas prowadzenia prac związanych z betonowaniem dopuścił możliwość ruchu na wiadukcie tylko pojazdów o całkowitej masie do 3,5 tony i szerokości nie większej niż 2,3 metra. W związku z tym te pojazdy nie będą musiały korzystać z zapowiadanych wcześniej objazdów. Podczas trwania prac, możliwość wjazdu szerszych pojazdów na odcinek ul. Nowopszczyńskiej od Ronda Pszczyńskiego do ul. Wyzwolenia będzie fizycznie ograniczona przez betonowe zapory. Ze względu na zamknięcie wiaduktu dla autobusów i samochodów ciężarowych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego. Po zakończeniu prac związanych z betonowaniem ponownie uruchomiony zostanie na wiadukcie ruch wahadłowy dla samochodów osobowych i autobusów, natomiast przez kolejne trzy tygodnie nadal obowiązywał będzie zakaz przejazdu przez wiadukt dla samochodów ciężarowych.

Dodajmy jeszcze, że będą także zmiany w komunikacji autobusowej. Autobusy wszystkich linii 308 i linii U2 będą kursowały bez zmian z tym, że będą dojeżdżały tylko do tymczasowego przystanku Pszczyńska-przesiadkowy.

Autobusy linii 07 będą kursowały według zmienionego na ten okres rozkładu (rozkład tymczasowy dostępny poniżej), dostosowanego głównie do kursów linii 308 i U2 i z Centrum Przesiadkowego będą dojeżdżały do tymczasowego przystanku Polska-przesiadkowy, umożliwiając pasażerom przesiadkę po pieszym pokonaniu przejścia przez tory kolejowe.

Mieszkańcy Kleszczowa na czas prowadzenie prac będą mogli bezpłatnie korzystać z autobusów linii 308 i U2 (na trasie do i z przystanków Rudziczka Bar) wsiadając i wysiadając na przystankach obsługiwanych przez te linie.

W okresie 9 do 13 grudnia autobusy dalekobieżne na trasie Żory-Pszczyna będą zmuszone skorzystać z objazdu przez Mikołów.

Osobówki w tym tygodniu (9-13.12.) będą mogły jednak przejechać po remontowanym wiadukcie w Żorach. To najnowsze informacje, po ustaleniach z wykonawcą, w sprawie modernizacji konstrukcji na Nowopszyczyńskiej.

Po zakończeniu prac związanych z betonowaniem ponownie uruchomiony zostanie na wiadukcie ruch wahadłowy dla samochodów osobowych i autobusów, natomiast przez kolejne trzy tygodnie nadal obowiązywał będzie zakaz przejazdu przez wiadukt dla samochodów ciężarowych, korzystających dotychczas z indywidualnych zezwoleń na objazdy lokalne i możliwość przejazdu wiaduktem w porze nocnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj