Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Otwarcie tężni połączone z piknikiem pszczelarskim już 8 czerwca

Facebook Twitter

Otwarcie tężni solankowej połączone z piknikiem pszczelarskim,. 8 czerwca zapraszają Żory. Nowy obiekt stanął w parku Cegielnia. Podczas otwarcia, oprócz możliwości inhalacji, będzie można podziwiać pokazy kuglarzy, mimów i żywych rzeźb.

fot. UM Żory

Otwarcie tężni połączone z piknikiem pszczelarskim

Dla dzieci przygotowano gigantyczne bańki mydlane, bezpłatne dmuchańce oraz ciekawy program animacji, a dla dorosłych m.in. zajęcia relaksacyjne. Będą też pokazy tańca, modeli latających oraz pokazy pierwszej pomocy. Otwarcie tężni połączono z piknikiem z okazji 100-lecia Koła Pszczelarzy w Żorach. Dlatego też obok nowego obiektu pojawią się liczne „pszczelarskie” stoiska, w tym m.in. ul pokazowy, ul edukacyjny, produkty pszczele, degustacje miodów, warsztaty wyrabiania świec i darmowe sadzonki roślin miododajnych. Początek 8 czerwca o 14.00.

Żorska tężnia znajduje się w Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej. Ma kształt okręgu o średnicy aż 30 metrów i wysokość 7 metrów. Na koronie tężni znajduje się ścieżka spacerowa, z której roztacza się piękny widok na okolicę. W sercu tężni będzie można nie tylko zrelaksować się wdychając solankową mgiełkę, ale również podziwiać multimedialną fontannę, która zapewni efekty świetlne i dźwiękowe. Efekt zdrowotny zapewni oryginalna solanka z Zabłocia, o największej na świecie zawartości jodu.

Tężnia solankowa powstała w ramach przebudowy Parku Staromiejskiego przy ul. Rybnickiej, która jest częścią projektu pn. „Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach”. Zadanie było finansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej na realizację projektu inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Fot. facebook.com/miasto.zory

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj