Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Panie pomogły „spacerującemu” wiślanką

Facebook Twitter

Tylko dzięki ich działaniu nie doszło do tragedii. Mieszkanki powiatu pszczyńskiego zaopiekowały się mężczyzną, który będąc pod wpływem alkoholu, jak się później okazało "spacerował wiślanką w Żorach.

Fot. congerdesign / pixabay.com

W sobotę (23.10.) przed północą oficer dyżurny żorskiej komendy został powiadomiony, że DK81 porusza się mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu. Miał się zataczać i przewracać na środku drogi, a także wchodzić pod koła nadjeżdżających pojazdów. Policjanci na miejscu zastali dwie młode kobiety, które dosłownie ściągnęły z drogi mężczyznę i przytrzymały do czasu przybycia mundurowych. Jedna z nich, 24-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego, wyjaśniła, że chwilę wcześniej, jadąc z koleżanką samochodem w kierunku Katowic, widząc pieszego na środku jezdni, który jest w niebezpieczeństwie, postanowiła natychmiast działać i ruszyła mu z pomocą.

Mężczyzna był zdezorientowany i choć odmówił badania na alkomacie, wszystko wskazywało na to, że jest pod silnym wpływem alkoholu. Z uwagi na to, że trudno było się z nim porozumieć i nie było możliwości przekazania go pod opiekę innej osoby. 23-latek został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022