Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Przypadek koronawirusa w szpitalu

Facebook Twitter

Koronawirus w szpitalu w Żorach. Oddział chorób wewnętrzny został już zdezynfekowany, ale wstrzymano na nim przyjęcia. Wszystkie pozostałe oddziały pracują normalnie.

Jak dowiedziało się Radio 90, wirusa wykryto u 80- letniej pacjentki przyjętej do lecznicy w niedzielę 12 kwietnia. Kobieta trafiła na oddział wewnętrzny. Wymaz pobrano w poniedziałek, we wtorek (14.04.) przyszedł wynik – pozytywny.

Siedmioro pacjentów przebywających na oddziale chorób wewnętrznych pozostaje na oddziale, gdzie nadal będą leczeni pod opieką lekarzy i pielęgniarek, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jednocześnie pacjenci Ci zostaną poddani obserwacji.

W związku z zaistniałą sytuacją 30 osób – personelu medycznego pracującego w Szpitalu Miejskim w Żorach zostało poddanych kwarantannie. Dotyczy to: lekarzy, pielęgniarek, pracowników rentgena oraz ratowników medycznych. W przypadku pracowników służby zdrowia kwarantanna trwa 7 dni, po których przeprowadzone zostaną testy w kierunku zarażania koronawirusem.

Poza oddziałem chorób wewnętrznych, na którym przyjęcia są wstrzymane cała reszta Szpitala Miejskiego w Żorach pracuje normalnie, z zastosowaniem ustanowionych procedur bezpieczeństwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj