Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Recydywista usłyszał zarzuty

Facebook Twitter

Zarzuty dla recydywisty i jego kolegi. Kryminalni z Żor namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli właściciela piekarni. Kiedy jeden ze sprawców stał „na czatach”, drugi splądrował pomieszczenia firmy, ukradł pieniądze i kluczyki do trzech samochodów. Obaj usłyszeli już zarzuty i wkrótce staną przed sądem.

Kiedy właściciel jednej z lokalnych piekarni zorientował się w piątek (19.02.) rano, że został okradziony, natychmiast powiadomił mundurowych. Ci niezwłocznie, dzięki nagraniom z monitoringu ustalili, jak doszło do przestępstwa i ruszyli na poszukiwania sprawców. Wszystko wskazywało na to, że działali oni wspólnie i w porozumieniu. Kiedy jeden obserwował otoczenie, jego kompan splądrował zaplecze piekarni i pomieszczenie przynależne do niej. Złodziej ukradł 2,5 tysiąca złotych oraz kluczyki do trzech pojazdów. Potem otworzył samochody i je przeszukał.

Kryminalni ustalili, kim są sprawcy i zaczęli ich poszukiwać. Podobne zadania zlecili też innym patrolom. Te z kolei wkrótce zaowocowały w nocy zatrzymaniem mężczyzn, którzy okradli właściciela piekarni.

Śledczy udowodnili, że 22-latek dopuścił się zarówno kradzieży, jak i włamania, w warunkach powrotu do przestępstwa i naraził żorskiego przedsiębiorcę na straty sięgające 7 tysięcy złotych. Nie tak dawno ten sam mężczyzna został namierzony i zatrzymany za włamanie do recepcji hotelu, kradzież laptopa i usiłowanie włamania do sejfu. 22-latek, podobnie, jak jego starszy o rok kolega usłyszał zarzuty i wkrótce stanie przed sądem, póki co cztery razy w tygodniu będzie musiał stawiać się na dozór.

Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi do 10 lat więzienia i choć za kradzież o połowę mniej, to w przypadku 22-letniego recydywisty kara może zostać podniesiona do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021