Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Rewitalizacja dworca kolejowego dłużej niż planowano

Facebook Twitter

Miał być gotowy z końcem czerwca. Będzie dopiero na koniec stycznia przyszłego roku. Jest półroczne opóźnienie przy pracach związanych z rewitalizacją dworca kolejowego w Żorach. Prace na dworcu kolejowym można powiedzieć, że ruszyły pełną parą, bo teraz bardzo te prace widać. Wymieniamy części konstrukcyjne, całą elewacja jest tutaj pięknie przygotowana, także naprawdę to miejsce nabierze […]

Miał być gotowy z końcem czerwca. Będzie dopiero na koniec stycznia przyszłego roku. Jest półroczne opóźnienie przy pracach związanych z rewitalizacją dworca kolejowego w Żorach.

Prace na dworcu kolejowym można powiedzieć, że ruszyły pełną parą, bo teraz bardzo te prace widać. Wymieniamy części konstrukcyjne, całą elewacja jest tutaj pięknie przygotowana, także naprawdę to miejsce nabierze nowego blasku, ale jeszcze trochę będziemy musieli na to poczekać. Tutaj w związku z pewnymi elementami prac, które się pojawiły, później niż wiedzieliśmy przy składaniu wniosków- całe prace się przesunęły. Kwestie związane z przetargami i kwestie związane z pewnymi pracami i niezaplanowanymi, trudnymi do przewidzenia na etapie projektowania- niestety się opóźniły– tłumaczy Adrian Lubszczyk z Urzędu Miasta w Żorach.

Rewitalizacja dworca PKP to nie tylko przywrócenie mu funkcji kolejowych, ale też przygotowanie obiektu, by służył celom społecznym:

Ma przede wszystkim służyć jako centrum inicjatyw społecznych, centrum aktywności lokalnej. To będą miejsca, gdzie będą mogli z niej korzystać klienci pomocy społecznej, ale też wszyscy mieszkańcy. To mają być miejsca, które będą integrowały, które będą służyły do spotkań, będą tam wielofunkcyjne sale narad- także wiele się będzie działo. Na pewno bardzo ciekawą inicjatywą jest świetlica, gdzie spotykają się mamy z małymi dziećmi i osoby starsze, które by chciały pomóc w opiece. To będzie taka integracja międzypokoleniowa, coś, czego nie ma w naszym mieście, coś, co jest coraz bardziej popularne na świecie i wydaje mi się, że może przynieść korzyści dla wszystkich stron.

Rewitalizacja dworca pochłonie ponad 6 milionów złotych, urząd miasta otrzymał dotację w wysokości prawie 5 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022