Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Ruszyły prace na Ogrodowej. Obowiązują objazdy

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy w Żorach. Ruszyły prace na ul. Ogrodowej. Do grudnia będą tu obowiązywały objazdy.

Fot. zory.pl

Rozpoczęły się prace związane z przebudową Ogrodowej w Żorach. Podczas prowadzenia robót budowlanych kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ulica została tymczasowo zamknięta dla ruchu pojazdów, za wyjątkiem dojazdu do posesji mieszkańców. Przebudowa drogi obejmie zwężenie jezdni na całej długości oraz wykonanie nowej nawierzchni. Powstanie ścieżka rowerowa i wymieniona zostanie nawierzchnia chodników. Prace mają kosztować ponad 4 mln zł, część to rządowe dofinansowanie miasto. Na czas remontu wprowadzony został objazd. Jak przebiega możecie sprawdzić w naszym portalu.

Ulica Ogrodowa została tymczasowo zamknięta dla ruchu pojazdów, za wyjątkiem dojazdu do posesji mieszkańców. Wprowadzony został objazd ulicami: Aleją Wojska Polskiego, Aleją Niepodległości, Stodolną, Za Fosą, zgodnie z poniższą mapą. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest do 25.12.2023 r.

Fot. zory.pl

Przebudowa drogi obejmie zwężenie i ujednolicenie szerokości jezdni na całej długości oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltobetonowej. Powstanie ścieżka rowerowa o nawierzchni mineralno – epoksydowej, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników. Nowy chodnik powstanie również na terenie amfiteatru, a wzdłuż jednej strony jezdni wykonane zostaną miejsca postojowe równoległe o nawierzchni z kostki betonowej. Remont obejmie również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogi.

Przypomnijmy, że Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę i budowę dróg lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju Gminy Miejskiej Żory w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa drogi ul. Ogrodowej w Żorach stanowi jedno z zadań realizowanych w ramach projektu, którego koszt wynosi 4.013.321,19 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023