Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Śmierć dwóch osób. Znaleziono broń palną. Jest wiele pytań i brak odpowiedzi

Facebook Twitter

Padły strzały z broni, nie żyją dwie osoby. Czy to było zabójstwo i samobójstwo? A może kobieta i mężczyzna sami odebrali sobie życie? Wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi w sprawie tragedii, jaka wydarzyła się w sobotę (07.05.) w jednym z mieszkań na osiedlu Sikorskiego w Żorach.

Faktem jest, że nie żyją dwie osoby: 27-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura w Żorach. Mówi prokurator rejonowy z Żor, Andrzej Urbańczyk.

Andrzej Urbańczyk: Prokuratura Rejonowa w Żorach prowadzi śledztwo w kierunku namowy, bądź pomocy do samobójstwa dwóch osób, których ciała ujawniono w mieszkaniu na osiedlu Sikorskiego w sobotę w godzinach wieczornych. Na miejscu znaleziono m.in. list pożegnalny, który nie wyjaśnia motywów tego czynu. Wskazuje na zamiar zamachu samobójczego ze strony osób, których ciała znaleziono w mieszkaniu. Na miejscu zabezpieczono również broń, przy pomocy której prawdopodobnie doszło do tego czynu.

Tragedia rozegrała się w mieszkaniu rodziców mężczyzny, kobieta nie była mieszkanką Żor. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że broń, z której padły strzały to broń czarnoprochowa. Prokuratura nie wyklucza żadnej z wersji zdarzenia, także zabójstwa jednej z osób a później samobójstwa drugiej. Przeprowadzone zostaną badania fizykochemiczne, balistyczne, zarządzono również sekcję zwłok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022