Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Spotkanie autorskie z uznanym poetą, tłumaczem, krytykiem literackim i literaturoznawcą

Facebook Twitter

Żorska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z uznanym poetą, tłumaczem, krytykiem literackim i literaturoznawcą, a także zapalonym rowerzystą, autorem książki "Premie górskie najwyższej kategorii" - Jakubem Kornhauserem. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (2.07.) o godz. 16:30 w Letniej Czytelni w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Spotkanie poprowadzi Artur Madaliński, a odbędzie się ono w ramach rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”. Wstęp wolny!

JAKUB KORNHAUSER

Poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca, filolog romański, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urodził się w 1984 roku w Krakowie. Książkowy debiut pisarza, tom poetycki „Niebezpieczny paragraf”, ukazał się w 2007 roku. Dwa lata później wydał kolejną książkę poetycką, „Niejasne istnienia”, zaś w 2015 roku zbiór próz poetyckich „Drożdżownia”, który przyniósł mu Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej 2016. W 2018 roku ukazał się jego tom esejów „Wolność krzepi”, a w 2019 kolejna książka poetycka „Dziewięć dni w ścianie”. Jakub Kornhauser jest zapalonym cyklistą – owocem tej pasji jest książka „Premie górskie najwyższej kategorii” (2020), w której pisarz zabiera czytelników i czytelniczki na rowerowe przejażdżki w okolicach Krakowa. Książka nominowana była do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii „Esej”, a w 2021 r. dzięki niej autor został laureatem pierwszej edycji Festiwalu Literackiego „Znaczenia”, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie.

ARTUR MADALIŃSKI

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, krytyk literacki, wykładowca akademicki. Swoje teksty publikował między innymi, w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Kulturze Liberalnej”, „dwutygodniku”, „Gazecie Wyborczej” i wielu branżowych pismach literackich. Członek redakcji miesięcznika „Znak”. Ekspert w zakresie komunikacji – przez wiele lat kierował zespołami prasowymi instytucji samorządowych szczebla lokalnego i regionalnego. Prowadzi bloga o książkach „bibliotekababel” i audycję _Biblioteka Babel. Książki warte zachodu_ w Radio Żory.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj