Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Święto Ogniowe bez procesji [WIDEO]

Facebook Twitter

Żorskie Święto Ogniowe w tym roku bez tradycyjnej procesji. Obchody 318. rocznicy pożaru, który strawił znaczną część miasta w 1702 roku, zaplanowano na poniedziałek (11.05.). Jednak ze względu na wprowadzone ograniczenia związane z walką z koronawirusem, nie będą one tak uroczyste, jak wcześniej.

Tegoroczne Święto Ogniowe w Żorach będzie skromne. Ograniczy się do mszy świętej w parafii pw. św. św. Filipa i Jakuba, nabożeństwo rozpocznie się w poniedziałek (11.05.) o godzinie 19:30. W mszy w kościele uczestniczyć może 45 osób. Pozostali będą mogli włączyć się do modlitwy dzięki transmisji na żywo na stronie internetowej parafii. W tym roku nie może jednak odbyć się tradycyjna procesja ulicami żorskiej Starówki, kiedy to setki mieszkańców oraz gości z innych miast idzie, trzymając w rękach zapalone pochodnie.

Władze Żor zachęcają wszystkich, którzy mieszkają w ścisłym centrum, by właśnie 11 maja przyozdobili swoje okna oraz zapalili w nich świece lub inne światełka, by w ten sposób uczcić Święto Ogniowe.

Dodajmy, że odwołano także odbywający się po tradycyjnych uroczystościach Żorski Bieg Ogniowy, miała to być jego ósma edycja.

A jak wyglądała procesja rok temu? Zerknijcie do archiwum Radia 90:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj