Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Trzy osoby straciły pieniądze, bo kliknęły w fałszywe linki

Facebook Twitter

Kolejne trzy osoby straciły pieniądze, bo kliknęły w fałszywe linki. Obraz, telefon komórkowy, buty - to przedmioty wystawione przez sprzedających, którzy padli ofiarami oszustów.

Fot. pixabay.com

Wczoraj (15.11.) do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiły się trzy kolejne osoby oszukane metodą na fałszywy link. 34-latek na popularnym portalu sprzedażowym wystawił telefon komórkowy, który zamierzał sprzedać za 350 złotych. Podobnie 37-latek, który zamieścił ofertę sprzedaży butów i 44-letnia kobieta nosząca się z zamiarem pozbycia obrazu.

Do wszystkich osób w krótkim czasie odezwali się rzekomi kupujący, każdy z nich poinstruował jak będzie wyglądała transakcja i poprosił o otworzenie wysłanego linku. Mężczyźni otrzymali go na pośrednictwem znanego komunikatora, a kobieta w wiadomości e-mail. Niestety kiedy się zorientowali było już za późno, gdyż całej trójce oszuści zdążyli „wyczyścić” konta.

34-latek stracił ponad 4 tysiące złotych, młodszy mężczyzna i kobieta po 2 tysiące złotych. Zanim do tego jednak doszło, klikając na fałszywy link podali swój pesel, login i hasło do banku, a także PIN do karty lub aplikacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj