Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Udana akcja fałszywego policjanta

Facebook Twitter

Stracili 30 tysięcy złotych, fałszywy policjant nabrał 43-latkę i jej 73-letniego teścia. Oszuści w rozmowie telefonicznej poinformowali, że chcą rozbić szajkę oszustów, z którymi współpracować mają rzekomo także pracownicy banku…

Fot.pixabay.com

Wczoraj (7.12.) około godziny 11.00 do 73-letniego mieszkańca Żor, na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach. Synowa mężczyzny, która odebrała telefon usłyszała, że aktualnie policjanci rozpracowują szajkę oszustów wyłudzających pieniądze i dowiedzieli się, że mają oni zamiar okraść jej teścia.

Podczas rozmowy rzekomy policjant, który podał swoje dane i numer służbowy, a także wskazał, gdzie dokładnie znajduje się jego biuro, poinformował, że według ich ustaleń z szajką oszustów współpracują też pracownicy znanego banku. Mężczyzna na tyle wzbudził zaufanie kobiety, że ta wykonała jego polecenia i w trakcie prowadzonej rozmowy, już przez telefon komórkowy, udała się wraz z teściem do banku. Po tym jak wypłacili pieniądze z konta, od razu pojechali w umówione miejsce i przekazali gotówkę do rąk mężczyzny będącego również rzekomo policjantem.

Oszust zapewniał, że 30 tysięcy zostanie zwrócone im jeszcze tego samego dnia, a nastąpi to w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach, gdzie polecił zgłosić się pokrzywdzonym o 16.30. Niestety kiedy 43-latka zadzwoniła do komendy około 15.00 dowiedziała się, że została oszukana…

Policjanci kilka dni temu apelowali do mieszkańców o ostrożność i informowali o podobnym przestępstwie na szkodę 76-latka, która stracił 50 tysięcy. Zwracali się też z prośbą o to, aby porozmawiać ze starszymi krewnymi i przestrzec ich przed oszustami. Apel ten również dziś ponawiają i przypominają, że NIGDY policjanci nie dzwonią i NIE proszą o przekazanie ŻADNYCH pieniędzy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024