Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Utrudnienia potrwają dłużej niż zakładano

Facebook Twitter

Chodzi przebudowę przejazdu kolejowego przy ul. Dworcowej. Aktualnie jest on zamknięty dla ruchu samochodowego. Wykonawca ma problemy z dopasowaniem płyt na przejeździe, dlatego czas prowadzenia prac wydłuży się o dwa tygodnie i potrwa do 7 grudnia.

Fot. zory.pl

To już ostatni etap remontu, którego efektem ma być nowa, a przede wszystkim równa nawierzchnia na przejeździe. Do zakończenia prac obowiązują objazdy ulicami: Nad Rudą, Pszczyńską, Katowicką i Leśną, do ul. Dworcowej i Mikołowskiej.

Zmienioną trasą kursują też autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej na liniach 03, 04 i 06. Wyznaczone zostały objazdy, w związku z czym autobusy nie obsługują przystanków zlokalizowanych pomiędzy rondem z bramą przy ul. Dolne Przedmieście a przejazdem kolejowym, a także przystanku Dworcowa-Leśna.

Trasy objazdów przedstawiają się następująco:

  • linie 03 i 04 – autobusy jeżdżą z peronu przy ulicy Muzealnej (tj. przy GS-ie i siedzibie Muzeum Miejskiego) przez drogę krajową nr 81 (Wiślanka) i ul. Leśną, z pominięciem przystanku Dworcowa. Na okres objazdów w pobliżu skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Mikołowską zlokalizowany został dodatkowy przystanek. Autobusy z Kleszczówki z przystanku Dworzec Kolejowy jeżdżą ul. Leśną i dalej drogą krajową nr 81 do peronu przy ul. Muzealnej, z pominięciem przystanków: Dworcowa – Kolejowa, Dworcowa.
  • linia 06 – autobusy jeżdżą z peronu przy ulicy Muzealnej przez drogę krajową nr 81 bezpośrednio do przystanku Leśna – Miasteczko Westernowe, z pominięciem przystanków Dworcowa i Dworcowa – Leśna. W kierunku przeciwnym z przystanku Leśna – Miasteczko Westernowe autobusy jeżdżą drogą krajową nr 81 bezpośrednio do peronu przy ul. Muzealnej, z pominięciem przystanków: Dworzec Kolejowy, Dworcowa – Kolejowa, Dworcowa.

Ze względu na objazdy na trasach linii 03, 04, 06 mogą wystąpić opóźnienia w stosunku do planowego rozkładu jazdy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022