Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Uwaga na utrudnienia podczas TDP

Facebook Twitter

Utrudnienia w ruchu drogowym, związane z przejazdem przez Żory kolarzy Tour de Pologne. Żory znalazły się na trasie trzeciego etapu wyścigu. Zawodnicy wystartują w poniedziałek 5 sierpnia, na liczącą 150,5 km trasę etapu ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a rywalizację tego dnia zakończą na ulicach Zabrza.

Peleton wjedzie do Żor od strony Szczejkowic około godziny 16:10, zmierzając ul. Szczejkowicką, a następnie ulicami: Rybnicką, Męczenników Oświęcimskich, al. Wojska Polskiego, al. Niepodległości i al. Jana Pawła II, ul. Okrężną, Osińską i Główną w kierunku Krzyżowic. Utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Żor, w godzinach od 15:30 – 17:00. Wymienione powyżej ulice będą w tym czasie całkowicie zamknięte dla ruchu, przy czym na odcinku ul. Szczejkowickiej od skrzyżowania z drogą wojewódzką 935 do granicy miasta w kierunku Knurowa zostanie zamknięty już o godz. 15:00.

Niemal do samego momentu przejazdu kolarzy tj. do godz. 16:00 zachowana zostanie natomiast przejezdność najważniejszych skrzyżowań w mieście, znajdujących się na trasie wyścigu, tj:
– skrzyżowania ul. Szczejkowickiej z DW 935 (ul. Nad Rudą),
– skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Wodzisławską i Stodolną,
– skrzyżowania al. Jana Pawła II z al. Zjednoczonej Europy.

Telefon kontaktowy na czas trwania wyścigu: Urząd Miasta Żory tel. 608 018 676 lub Komenda Miejska Policji w Żorach tel. 997.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023