Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: W akcie zemsty podpalił samochód

Facebook Twitter

Chciał podpalić zaparkowany na osiedlu samochód, bo jego właściciel był mu dłużny pieniądze. Nawet do 5 lat więzienia grozi 34-latkowi, który w Żorach oblał benzyna stojący na parkingu pojazd. Kilkanaście minut po zdarzeniu policja zatrzymała sprawcę, obywatel Ukrainy był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.09.) na osiedlu 700-lecia. Około godziny 15.40 do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o tym, że n/n mężczyzna najprawdopodobniej usiłuje podpalić jeden z pojazdów zaparkowanych za blokiem, gdyż oblał go jakąś substancją. Gdy policjanci dotarli na miejsce, potwierdzili zgłoszenie i zastali dwa zastępy straży pożarnej. Jak się okazało, samochód faktycznie został oblany łatwopalnym paliwem.

Choć sprawca zdołał zbiec przed przyjazdem mundurowych, ci zatrzymali go już po kilkunastu minutach. Okazał się nim być 34-letni obywatel Ukrainy, którego stan wskazywał na to, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Póki co policjantom tłumaczył, że chciał się w ten sposób zemścić na właścicielu samochodu za niezapłacony dług. Faktyczne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni jednak wszczęte dochodzenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj