Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: W Rogoźnej powstanie rondo

Facebook Twitter

Nowe rozwiązanie komunikacyjne w Żorach poprawi komfort jazdy w dzielnicy Rogoźna. To właśnie tu wg danych z magistratu najszybciej przybywa nowych mieszkańców. W tej części miasta powstały nowoczesne osiedla domków jednorodzinnych, a w planach są kolejne.

fot.pixabay.com

By ułatwić mieszkańcom dojazd do nich, jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowych dróg oraz ronda, które połączy je z ulicą Wodzisławską. Jest już umowa z firmą, która zajmie się inwestycją u zbiegu tej ulicy z Rolniczą. Wraz z rondem wybudowanie także ul. Wileńska, które ułatwią komunikację mieszkańcom Osiedla Europejskiego i okolicznych zabudowań. Budowa nowej drogi pozwoli też zmniejszyć ruch na ulicach Chopina, Wieniawskiego czy Drwali. Wzdłuż niej powstanie także ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład, a jej koszt wyniesie 10, 5 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest grudzień przyszłego roku.

Wzdłuż drogi powstanie także ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a jej koszt wyniesie 10 524 758,57 zł. Zakończenie prac planowane jest na 25.12.2023 r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022