Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: W weekend ruszy punkt szczepień w galerii handlowej

Facebook Twitter

Punkt szczepień przeciw COVID-19 zostanie uruchomiony w ostatni weekend (27.08.) sierpnia w galerii handlowej, jaka działa przy "wiślance" w Żorach. Dziennie będzie mogło zaszczepić się tu nawet 100 osób.

Fot. pixabay.com

Zgłosić się może każdy, również turysta. Na miejscu będzie można skorzystać zarówno z jednodawkowych firmy Johnson&Johnson, jak również dwudawkowych: Pfizer. Punkt działał będzie w piątki, soboty i niedziele.

Pomieszczenie zaadoptowane na punkt szczepień zapewni prywatność i komfort osobom, które zdecydują się na szczepienie. Wybór naszego centrum handlowo – rozrywkowego na nowy punkt szczepień nie jest przypadkowy. Galerię Wiślanka każdego dnia odwiedza tysiące osób, nie tylko z miasta Żory, ale także z ościennych powiatów z woj. śląskiego i innych

– mówi Anna Ujma, Dyrektor Centrum.

Całkowicie bezpieczny punkt szczepień będzie znajdował się na I piętrze galerii. Wystarczy wjechać schodami ruchomymi na I. piętro i kierować się w prawą stronę do oznakowanych drzwi.

Procedura jest maksymalnie uproszczona – nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować.

Na szczepienie można przyjść spontanicznie przy okazji zakupów w galerii. Zainteresowani szczepieniem muszą mieć przy sobie tylko dokument tożsamości i na miejscu wypełnić stosowny, obowiązkowy formularz kwalifikacyjny.

W punkcie szczepione będą:

– osoby, które ukończyły 18 r.

– dzieci i młodzież powyżej 12 r.ż. UWAGA! W przypadku młodzieży pomiędzy 12 a 16 r.ż. konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty.

– turyści i osoby będące przejazdem w Żorach

– osoby zaszczepione już jedną dawką – w punkcie istnieje także możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepionki.

Jeśli chodzi o dostępność szczepionek, na miejscu będzie można skorzystać zarówno z jednodawkowych firmy Johnson&Johnson, jak również dwudawkowych: Pfizer.

Godziny otwarcia punktu w poszczególne dni tygodnia:

Piątek: od 15:00 do 19:00

Sobota: od 14:00 do 20:00

Niedziela: od 15:00 do 19:00

Za szczepienia odpowiedzialne są Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023