Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Wreszcie może ruszyć budowa basenu w Roju

Facebook Twitter

Po latach oczekiwań basen w żorskim Roju ma stać się faktem. Po podpisaniu umowy, wykonawca może przystąpić do pracy. Modernizacja ośrodka rekreacyjnego została wyceniona na niebagatelną sumę ponad 41 mln złotych. Miasto na razie otrzymało dofinansowanie na kwotę blisko 14 mln, ale jak słyszymy to nie koniec starań o środki zewnętrzne.

fot. Aquilatin / pixabay.com

Projekt będzie polegał na przywróceniu utraconych funkcji nieczynnemu pokopalnianemu ośrodkowi. W przyszłości będzie można tu korzystać z kąpieliska, kortów ziemnych, boiska do siatkówki plażowej wraz z trybuną oraz niezbędną infrastrukturą. Nie zabraknie zieleni parkowej i leśnej.

Jak będzie wyglądał nowy basen? Powstanie nowoczesne kąpielisko w tradycyjnej technologii, gdzie woda uzdatniana jest chemicznie m.in. z użyciem chloru. Niecka basenowa będzie wykonana ze stali szlachetnej nierdzewnej i będzie miała powierzchnię 2 234,6 m2 . Znajdą się w niej m.in. dysze masujące, kula generująca fale, masażery i gejzery. Oczywiście nie zabraknie też uwielbianych przez dzieci i dorosłych zjeżdżalni wodnych! Dzieci będą mogły skorzystać także z wodnych placów zabaw. Jedna część skierowana będzie do młodszych, a druga do starszych dzieci. Znajdą się na nich takie atrakcje jak: dysze wodne, specjalne tunele, armatki czy zamki wodne. Łączna powierzchnia wodnych placów zabaw to 1 199,4 m2.

Oprócz samej nowej niecki basenowej powstaną też toalety, przebieralnie i budynki techniczne. Projekt obejmuje także budowę dwóch parkingów i montaż elementów małej architektury, takich jak kosze na śmieci, ławeczki czy stojaki na rowery. Zgodnie z umową, inwestycja ma zakończyć się w sierpniu 2023 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024