Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Złapali przestępczy duet

Facebook Twitter

Kradli w całym kraju, wpadli w Żorach. W sobotę (8.02.) sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, którzy kradli na terenie całego kraju.

Przestępczy duet wpadł na gorącym uczynku, gdy z popularnej sieciówki próbowali wynieść ponad 20 perfum wartych przeszło 6 tys. złotych. W innych sklepach skradli towar na kolejne 20 tysięcy.

W miniony piątek żorscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży 22 perfum z jednej z miejscowych drogerii. 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania i jego kompan pochodzący z Radomia wpadli na gorącym uczynku dzięki czujności pracowników ochrony.

Jak się okazało nie był to jedyny „skok” na drogerię w wykonaniu dwudziestoparolatków, bowiem śledczy udowodnili im, że kradli też w innych miastach. Od 30 stycznia pojawiali się w sklepach w Radomiu, Stalowej Woli i Sandomierzu, czy Bielsku-Białej i Katowicach, gdzie straty łącznie oszacowano na ponad 20 tys. złotych.

Większości kradzieży mężczyźni dopuścili się wspólnie, w warunkach powrotu do przestępstwa, z którego uczynili sobie stałe źródło dochodu, a ich łupem padały głównie markowe perfumy. 24-latek i jego starszy kolega trafili już do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj