Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorzanki straciły pieniądze, bo kliknęły w fałszywe linki

Facebook Twitter

To kolejne ostrzeżenie od policji. Uważajcie, jeśli jesteście aktywni na popularnych portalach sprzedażowych. Przestępcy w ten sposób pozyskują dane do logowania do bankowości internetowej i okradają konta. Przekonały się o tym kobiety, które chcąc sprzedać wystawione przedmioty, straciły pieniądze.

fot. pixabay.com

Przestępcy działają w ten sposób, że kontaktują się ze sprzedającymi i proszą o kliknięcie w wysłany link, za pośrednictwem którego rzekomo można odebrać pieniądze. Niestety takie linki zazwyczaj prowadzą do fałszywych stron portali sprzedażowych lub fałszywych bramek integratorów płatności w efekcie czego oszuści pozyskują dane do logowania na nasze konto bankowe, a potem je okradają.

W sieci można spotkać się ze scenariuszem o wzięciu towaru na raty, który należy potwierdzić za pomocą dedykowanej aplikacji. Często też można spotkać się też z wysyłaniem wiadomości e-mail informujących o konieczności akceptacji rzekomej prośby o przyznanie kredytu. Niestety i w tym przypadku może okazać się, że zamiast kredytu zostaniemy obciążeni stratą.

Powinniśmy też pamiętać o tym, że przestępcy wymyślają coraz to nowsze metody oszustw – dla przykładu potrafią podrobić numer bankowej infolinii i dzwoniąc podać się za pracownika banku.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj