Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zostań Cieszyńskim Mistrzem Kodowania!

Facebook Twitter

To propozycja Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, która zaprasza na pierwsze warsztaty programowania w języku, który umożliwia łatwe, oparte na wizualnych szablonach, tworzenie interaktywnych animacji, prostych gier, a także ciekawych historyjek.

Spotkania, które uczą między innymi logicznego myślenia, są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Będą odbywać się od poniedziałku do środy oraz w piątki i tak przez całe ferie. Pierwsze warsztaty już w poniedziałek (2.02.), są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego polecamy kontakt z cieszyńską biblioteką.

Zostań Cieszyńskim Mistrzem Kodowania! To propozycja Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, która zaprasza na pierwsze warsztaty programowania w scratch’u – wizualnym języku programowania, zaprojektowanym przez Mitchela Resnicka (pomysłodawcę między innymi serii zabawek Lego MindStorms i twórcę języka StarLogo). Pierwsza tura ruszy podczas nadchodzących ferii zimowych.

– Scratch umożliwia łatwe, oparte na wizualnych szablonach tworzenie interaktywnych animacji, prostych gier, a także ciekawych historyjek. Spotkania służą nauce podstaw programowania oraz logicznego myślenia, a poza tym pozwalają na dołączenie do serwisu społecznościowego scratch’a, skupiającego miłośników programowania z całego świata, w tym także z Polski. To bardzo ciekawe narzędzie rozwijające pasje, uczące logicznego myślenia i będące zarazem świetną okazją do kreatywnej zabawy. Scratch zyskuje w Polsce coraz większe grono pasjonatów, głównie dzięki programowi “Mistrzowie Kodowania” oraz Fundacji CoderDojo – mówi Marcin Wieczorek, opiekun pracowni.

Warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zgłaszać swoje pociechy można bezpośrednio w sekretariacie biblioteki lub za pomocą numeru telefonu: 33 85 20 710 w. 18.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024