Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Zostań głosem Muzealnego Chóru Społecznego!

Facebook Twitter

To okazja dla mieszkańców naszego regionu. Muzeum Śląskie powołuje chór społeczny, do którego zaprasza pasjonatów – profesjonalistów oraz amatorów – wszystkich niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy doświadczenia muzycznego.

fot. facebook.com/muzeumslaskie

Warunkiem podstawowym jest chęć dzielenia się pasją i muzyczną energią. Umiejętność czytania nut nie jest obowiązkowa. Chóry społeczne istnieją przy wielu instytucjach i towarzyszą wydarzeniom, koncentrując zwykle swoją pracę przez kilka miesięcy wokół określonego tematu podczas przygotowań do występu.

Pierwszym projektem chóru Muzeum Śląskiego będzie występ w ramach wrześniowego Biennale Industrii, podczas którego chór zadebiutuje. Wśród repertuarowych źródeł nie zabraknie utworów inspirowanych przemysłem czy kulturą robotniczą. Muzealny Chór społeczny poprowadzi Krzysztof Dudzik, edukator muzyczny i dyrygent z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu chórów, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Krzysztof Dudzik sięga w nauczaniu muzyki do metody relatywnej, wywodzącej się z koncepcji pedagogiki muzyki węgierskiego kompozytora Zoltána Kodálya.

Współpracuje z węgierskim chórem improwizującym Csíkszerda, prowadząc wakacyjne warsztaty dyrygenckie. Przesłuchania do chóru odbędą się w piątek 5 kwietnia w godzinach między 16:00 a 20:00. Zgłoszenia prosimy kierować do 3 kwietnia włącznie na adres: chor@muzeumslaskie.pl. Próby Muzealnego Chóru Społecznego będą odbywały się w piątki w godzinach 18:00-20:00.

Strona na facebook’u: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj