StartW Radiu 90 Wiadomości dnia

Zostań życiowym bohaterem, zostań dawcą szpiku

Mówi jej mąż, Patrycjusz:

Gdy znajomi dowiedzieli się, że Kasia jest chora, postanowili jej pomóc. Jej przyjaciółka Joanna Greloch, zainicjowała akcję:

W akcję pomocy radliniance włączyła się fundacja DKMS. Znalezienie dawcy dla chorej osoby to duże wyzwanie – mówi Katarzyna Baran z fundacji:

Kto może przyjść na akcję DKMS i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku?

Dodajmy, że wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Akcja odbędzie się w najbliższy weekend (22-23.04.). Szczegółowe informacje na temat tego gdzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku znajdziecie na naszym portalu internetowym.

Rejestracja potencjalnych dawców:

  1. Niedziela 23 kwietnia, Plac Radlińskich Olimpijczyków ul. Mariacka, Radlin
    Godziny: 09:00 – 16:00
  2. Sobota i niedziela 22-23 kwietnia, Galeria Karuzela ul. Targowa 19, Wodzisław Śląski
    Godziny: 09:00 – 19:00
  3. Sobota i niedziela 22-23 kwietnia, Centrum handlowe Plaza, Rybnik
    Godziny: 09:00 – 19:00

Kasia i Inni potrzebują Twojej pomocy!

„Cześć, mam na imię Kasia, mam 35 lat, pochodzę z Radlina. Uwielbiam podróże, w czasie których mogę realizować swoją pasję – fotografię. Pierwsze miejsce w moim życiu zajmuje rodzina – mąż Patrycjusz i 12-letni syn Kuba. Od czerwca 2016 r. moje życie zmieniło się diametralnie. Usłyszałam diagnozę – chłoniak. Moim marzeniem jest wyzdrowieć. Moje motto życiowe
to: „Nigdy się nie poddawaj!” i tego się trzymam”.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 29 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Kasi i Innych organizujemy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku wraz z jej rodziną
i przyjaciółmi.

„Kochani! Rejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku. Ja chcę żyć, chce patrzeć jak dorasta Kuba – mój syn, chcę być po prostu szczęśliwa. A Ty nosisz lek w sobie! Pomożesz?”

– apeluje Kasia.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data:             niedziela, 23 kwietnia 2017 r.
Godziny:         09:00 – 16:00
Miejsce:         Plac Radlińskich Olimpijczyków
Adres:            ul. Mariacka, Radlin

Data:             22-23 kwietnia 2017 r.
Godziny:         09:00 – 19:00
Miejsce:         Galeria Karuzela
Adres:            ul. Targowa 19,  Wodzisław Śląski

Sprawdź, czy możesz zostać dawcą komórek macierzystych TUTAJ.

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Czy wiesz, że Twój 1% pomoże nam zarejestrować kolejnych potencjalnych dawców szpiku?

Rejestracja dla dawców jest bezpłatna, ale jej koszt to 180 zł, które Fundacja DKMS pokrywa dzięki wsparciu osób prywatnych lub firm. Ty również możesz dołożyć do tego przysłowiowa cegiełkę. Przekaż 1% swojego podatku na naszą działalność. Wpisz w swój formularz PIT nasz numer KRS: 0000318602 lub wypełnij go za pomocą programu dostępnego TUTAJ.

Każde, nawet najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Wiedząc, że rejestracja w bazie jest bezpłatna, będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 1 055 000 (styczeń 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 803 (styczeń 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Zostaw komentarz