Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zostawili psa w aucie. Pomógł świadek i policjanci

Facebook Twitter

Żar lał się z nieba, a oni... zostawili psa w aucie! To sytuacja z wczorajszego popołudnia w Żorach. Właścicielom psa grozi teraz kara nawet do 3 lat więzienia.

Zostawili psa w aucie

Zostawili psa w aucie, nie potrafili powiedzieć czemu

Policjanci z Żor dzięki interwencji świadka uratowali pozostawionego w upalne popołudnie w samochodzie psa. Wczoraj (16.05) po 15 do komendy zadzwonił jedne z mieszkańców miasta informując, że w vanie pozostawionym przed blokiem na osiedlu Sikorskiego znajduje się pies. Według jego relacji zwierzę poruszało się powoli, dyszało i wyglądało na wycieńczone.

Potwierdzili to mundurowi, którzy przybyli na miejsce. Na szczęście jeden z zamków w pojeździe był odblokowany, co przyspieszyło działanie policjantów. Ci podali psu wodę i do samochodu wpuścili świeże powietrze. Podczas interwencji nie udało się ustalić właściciela psa, więc na miejsce wezwany został rakarz, który zapewnił mu weterynaryjną opiekę. Kilka godzin później stróże prawa ustalili właścicieli czworonoga, którzy stawili się w budynku żorskiej komendy.

Policjanci rozpoznali w nich parę, która przechodziła w trakcie interwencji w okolicach bloku. Nie potrafili logicznie wyjaśnić przyczyn swojego zachowania. Właścicielom psa grozi teraz kara nawet do 3 lat więzienia. Policja apeluje by nie zostawiać swoich czworonogów w samochodach. Teraz gdy robi się coraz cieplej wnętrze pojazdu szybko się nagrzewa, a temperatura jest tam znacznie wyższa od tej panującej na zewnątrz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024