Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zrób coś dla siebie! Kobieta w roli głównej w WCK

Facebook Twitter

Warto złapać każdą okazję ku temu, by zrobić coś dla siebie. Tym razem okazję tę w mig mogą chwytać wszystkie panie, bowiem to im dedykowane będzie wydarzenie „Kobieta w roli głównej” zaplanowane na 12 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Fot. pixabay.com

Wrażliwość, precyzyjność, temperament i siła – czy to cechy, które mogą definiować kobietę? Być może. Na pewno są wspólnym mianownikiem warsztatów, jakie na sobotni czas przygotowało Wodzisławskie Centrum Kultury. A będzie to spotkanie ze sztuką różnorodną, bo ze sztuką rękodzieła, sztuką pracy nad ciałem i ze sztuką tańca. Pora na szczegóły.

Od godziny 10.00 do 12.00 trwać będą warsztaty współorganizowane z „TEB Edukacja” w Wodzisławiu Śląskim.

Makrama, czyli umiejętność zaplatania sznurków bez użycia drutów, szydełka czy igieł, ma swoje źródło w starożytnej Asyrii i Babilonii. Dziś zdolność ta ponownie spotyka się z wielkim zainteresowaniem, a ozdoby wykonywane zgodnie z jej założeniami, zdobią niejedno wnętrze, wykorzystywane są też w sztuce użytkowej i rękodziele. I temu ostatniemu poświęcone zostaną warsztaty w WCK. Zainteresowane panie własnoręcznie wykonają unikalne makramowe kolczyki, a doświadczeniem w tym zakresie służyć będą: prowadząca zajęcia Marzena Jobczyk i grupa słuchaczek z terapii zajęciowej.

W tym samym czasie, kolejna grupa uczestniczek popracuje nad ciałem i zdrowiem. Wszak nie od dziś wiadomo, jak ważne jest nie tylko to, by dobrze, oryginalnie wyglądać, ale i dobrze czuć się ze samą sobą. Podczas panelu treningowo-dietetycznego wszechstronną wiedzą dzielić się będzie wprawny trener personalny Tomasz Majewski. Na warsztaty współorganizowane z „TEB Edukacja”, wstęp jest wolny, obowiązują jednak zapisy.

Swoistym spoiwem obu wymienionych warsztatów będzie trzecia propozycja, a mianowicie taneczna fiesta flamenco. Tu królować będzie rytm, namiętność i ekspresja, emanujące z tego, co jest sercem wywodzącego się z folkloru andaluzyjskich Romów, flamenco. Korzystając z warsztatów, zanurzysz się w taniec, który wyraża przede wszystkim emocje. Emocje, które są zawsze prawdziwe. Czy flamenco może stać się pasją na całe życie? Warto się o tym przekonać. Dwugodzinne warsztaty poprowadzi Agnieszka Korbel, charyzmatyczna instruktorka tańca flamenco. Początek zaplanowano na godzinę 17.00. Tu także obowiązują zapisy.
Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej (tel. 32 455 48 55). Zapisy: piak@wck.wodzislaw.pl.

Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022