Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zrób mammografię jeszcze przed świętami!

Facebook Twitter

W Żorach okazja, by samej sobie zrobić prezent! Można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, prowadzonych w nowoczesnym mammobusie. 1% kobiet w wieku 50-69 lat choruje na raka piersi - panie właśnie w tym wieku są najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Dlatego niezwykle ważne są profilaktyczne badania, które pozwalają wykryć ewentualne zmiany we wczesnym stadium. Badania będzie można zrobić bezpłatnie w mammobusie, który przyjedzie do Żor jutro (20.12.) i zaparkuje obok supermarketu przy ul. Centralnej 1.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Na badanie nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach.

Osobowy zainteresowanie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem tel. 58 666 24 44 lub TUTAJ. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022