Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zrób to z głową: Castorama Gliwice poleca panele ścienne i lamele [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Wiosna w pełni, czas najwyższy, by coś w naszym domu zmienić. Nowa aranżacja wnętrz? Niewielki remont? A może ożywienie nudnej ściany? Dzisiaj w ramach Poradnika Castoramy wraz z ekspertem Adamem Olszewskim, przybliżymy wam temat paneli ściennych i lameli.

castorama gliwice

W poradniku firmy Castorama Gliwice skupimy się na panelach ściennych i najnowszym trendzie w dekoracji i aranżacji wnętrz – lamelach.

Panele ścienne – przede wszystkim łatwa instalacja

Montaż paneli ściennych jest szybki i bezproblemowy. Nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani obszernego przygotowania. Panele pasują do każdego stylu aranżacji wnętrz. I na to zwraca uwagę nasz rozmówca. Panele ścienne są panelami dekoracyjnymi. Dzięki nim możemy w łatwy i szybki sposób zmienić wystrój swojego domu czy mieszkania.

Bez względu na preferencje, można je dopasować do wszelkich rodzajów wnętrz. Panele drewnopodobne, czy plastikowe do pomieszczeń gdzie jest wiele wody jak kuchnia, czy łazienka.

– mówi Adam Olszewski.

Adam Olszewski doradca Castorama Gliwice

Nasz ekspert zwraca uwagę, by przed montażem wybrać właściwy sposób montażu paneli. Te przyklejane dajmy w miejscach, gdzie ściany są proste. Jeśli tego nie zrobimy, niestety efekt nie będzie zadowalający. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku są listwy montażowe, które można w odpowiedni sposób wyrównywać.

Panele mogą także pomóc w wyciszeniu pomieszczenia, zatrzymując dźwięki. Są trwałe, odporne. Niewiele pracy potrzeba, by je konserwować.

Dzięki lepszej izolacji, panele mogą przyczynić się do obniżenia rachunków za energię. Stanowią niedrogą alternatywę dla tradycyjnych materiałów ściennych. Panele ścienne oferują wiele korzyści właścicielom domów i mieszkań.

Jeśli szukasz ekscytującego, ale praktycznego projektu modernizacji wnętrza, warto wziąć pod uwagę instalację paneli ściennych.

A jak wygląda kwestia rozmiarów paneli ściennych?

Są one dopasowane zarówno do nowych budynków, jak i tych starszych, gdzie niejednokrotnie pomieszczenia były wyższe

– mówi Olszewski. Rozmiary paneli mieszczą się w zakresie od 2,40 do 2,70 cm. W większości wypadków nie musimy dokładać i łączyć paneli.

Zdaniem naszego rozmówcy, w przypadku zastosowania listw montażowych, uzyskujemy przestrzeń między ścianą a panelem. Można ją wykorzystać na maskowanie kabli, przewodów czy jakichkolwiek ubytków i nieestetycznych miejsc na ścianie. Wolna przestrzeń pomiędzy panelem a ścianą to także dodatkowe wygłuszenie, izolacja i wentylacja pomiędzy warstwami.

Czym są lamele i czy warto się na nie zdecydować?

Lamele to cienkie, dekoracyjne listewki, które montuje się w niewielkich odległościach od siebie. Mogą być wykonane z różnych materiałów, MDF, drewno, winyl, PCV, metal i zewnętrzny kompozyt. Są to twarde surowce, charakteryzujące się wytrzymałością i różnorodną kolorystyką. Lamele mogą mieć postać pojedynczych listewek, ale są też dostępne w wersji paneli gotowych do montażu mocowanych na płycie HDF lub filcu.

Od tego na czym są mocowane, zależy też giętkość samego wyrobu i możliwość dopasowania kształtów

– mówi Olszewski. Ciekawostką jest, że lamele na filcu można kleić na powierzchniach zaokrąglonych.

Lamele są wykorzystywane jako modna ozdoba ścienna lub sufitowa. Mogą tworzyć efektowne aranżacje w różnych pomieszczeniach. Można je montować pionowo, poziomo, a jeżeli ktoś ma kaprys to nawet pod kątem.

Technika montażu to kleje, które po kilkudziesięciu minutach schną, pełne właściwości zyskują po kilkunastu godzinach.

Jak dodaje Olszewski, popularną metodą odnowienia sufitów są właśnie panele. Lamele winylowe również można stosować na sufitach, one jednak są ozdobnikiem.

Zainteresowanie tymi produktami wzrasta, a wybór produktów jest bardzo szeroki

– mówi ekspert Castoramy Gliwice.

Gdzie i jak najlepiej zastosować lamele i panele lamelowe?

Lamele można zastosować, aby stworzyć ściankę ażurową, która oddzieli przestrzenie w pomieszczeniu. Montując lamele na suficie, można uzyskać interesujący efekt wizualny. Drewniane lamele mogą zdobić ściany w kuchni, nad blatem czy przy oknie. Lamele na ścianie w salonie dodadzą charakteru i ciepła.

Trzeba pamiętać, że lamele to nie tylko ozdoba, ale także praktyczny element aranżacji wnętrz. Wybór materiału i kształtu zależy od Twojego gustu i stylu pomieszczenia. Wyjątkowe walory wizualne, trzeba przyznać, że lamele, bez względu na rodzaj, mogą prezentować się naprawdę efektownie. To doskonała ozdoba wnętrza, która nada mu stylowy charakter i pozwoli przeprowadzić szybką metamorfozę.

  • uniwersalność – lamele dostępne są w przeróżnych wariantach i kolorach, dlatego bez problemu można dopasować je do wnętrza. Doskonale sprawdzą się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych.
  • izolacja akustyczna – lamele mogą okazać się bardzo pomocne przy wyciszaniu pomieszczenia. Doskonale zatrzymują dźwięki, dlatego chętnie montuje się je np. na ścianie za telewizorem, lub również we wnękach, gdzie ściana jest cieńsza.
  • ochrona ścian i maskowanie niedoskonałości – za pomocą lameli skutecznie zabezpieczysz ścianę przed uszkodzeniami, np. obiciami czy zarysowaniami. Taka dekoracja świetnie poradzi sobie również z zamaskowanym uszkodzeń, które już powstały.
  • szybki i łatwy montaż – mocowanie lameli nie wymaga specjalistycznych umiejętności czy narzędzi, dlatego z tym zadaniem poradzisz sobie nawet bez pomocy fachowca. Najczęściej kleimy je klejami montażowymi np. Mamut.

I jak na koniec jak podkreśla nasz ekspert, Castorama to sklep z wieloma doradcami. Warto zapytać, na pewno otrzymamy fachową poradę i odpowiedź na każde pytanie. Co ważne, dobierzemy produkt nie tylko taki, który będzie zadowalał nas jakościowo i cenowo, ale przede wszystkim taki, z którego będziemy zadowoleni przez lata.

Castorama Gliwice
Pszczyńska 315
44-100 Gliwice
tel. 32 332 81 00
www.castorama.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024