Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zróbmy sobie festiwal „Zostań idolem”. Nowy projekt Wodzisławskiego Centrum Kultury

Facebook Twitter

W ramach tegorocznego naboru wpłynęło 1244 wniosków, z czego tylko 168 uzyskało dofinansowanie. Zróbmy sobie festiwal „Zostań idolem” to projekt aktywizujący mieszkańców dzielnic Wodzisławia Śląskiego.

Koncert dla Kolegi
mat. prasowe

Opracowany cykl interdyscyplinarnych warsztatów ma na celu integrację mieszkańców i przygotowanie ich do organizacji dzielnicowych eliminacji festiwalu wokalnego „Zostań idolem”. Do udziału w warsztatach zostaną zaproszone dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, którzy będą mogli rozwinąć swoje umiejętności wokalne, ale również te dotyczące wystąpień publicznych, planowania i realizacji działań promocyjnych oraz tworzenia elementów scenografii. Ich realizacja odbywać się będzie w wodzisławskich szkołach, które będą też miejscem eliminacji festiwalu „Zostań idolem”. Wyłonieni laureaci wezmą później udział w finałowym konkursie wokalnym, który wzorem lat poprzednich, odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Projekt stawia na oddolność i współpracę międzypokoleniową, motywując do zacieśnienia współpracy dzielnicowych instytucji, organizacji i liderów na potrzeby organizacji konkursu i promocji lokalnych talentów. Mieszkańcy sami zadecydują o ostatecznym kształcie i przebiegu festiwalowych eliminacji, a WCK będzie pełniło w nich rolę pomocniczą i koordynującą.

Realizacja projektu zaplanowana jest w okresie od września do grudnia br. i realizowana będzie w sześciu połączonych dzielnicach miasta. Program ministerialny wspiera projekty, w które wpisują się działania edukacyjno-animacyjne, stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne. Jego celem jest również wzmocnienie lokalnej współpracy, której efektem będzie tworzenie spójnej oferty edukacyjnej i kulturalnej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024