Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żubry to temat dzisiejszego spotkania w Domu Kultury w Kobyli

Facebook Twitter

Niezwykła historia żubrów i ich związek z raciborszczyzną. To temat spotkania jaki w najbliższy piątek (14.10.) przygotowuje Dom Kultury w Kobyli (gm. Kornowac).

fot. Pixabay

Specjaliści opowiedzą o ochronie żubra w Polsce. Podczas spotkania prof. Wanda Olech-Piasecka oraz prof. Wojciech Bielecki, którzy na tych dużych zwierzętach znają się najlepiej zdradzą sekrety ich stylu życia, co znajduje się w ich menu i odpowiedzą na pytania. Każdy kto pojawi się na spotkaniu będzie mógł się dowiedzieć po co żubry jeżdżą do Hiszpanii i skąd się wziął pomysł zadomowienia żubrów w Brzeziu. Miejsce bowiem nie zostało wybrane przypadkowo – nawiązuje ono do początków miasta Racibórz. Leśnicy podjęli się zadania odratowania gatunku a kompleks leśny, jakim jest ten w okolicach Brzezia wydawał się do tego idealny.

Początek spotkania o 16:00

Spotkanie w Kobyli będzie okazją, by dowiedzieć się m.in. gdzie będziemy mogli odwiedzać żubry oraz jak się zachować spacerując przy miejscu ich zamieszkania. Żubry są zwierzętami z niezwykłą historią. Będąc na skraju wyginięcia gatunku, leśnicy przy wsparciu naukowców podjęli działania które pozwoliły uratować tego największego ssaka polskich lasów. Żubr dzielił się wcześniej na dwa podgatunki: nizinny i kaukaski. Obecnie żubry żyjące w Polsce to żubry nizinne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj