Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ZUS gotowy do realizacji programu „Dobry Start”. Dla kogo pieniądze na wyprawkę?

Facebook Twitter

To tzw. 300+, pieniądze, jakie dostają rodzice na wyprawkę. Od następnego roku szkolnego, roku- 2021/2022- świadczenie będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać już od czwartku (1.07.).

Fot. pixabay.com

Wnioski mogą spływać do 30 listopada tylko drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia obsługi tego zadania zarówno pod względem organizacyjnym, jak i informatycznym. Nasza Platforma Usług Elektronicznych sprawdziła się przy innych zadaniach. Przypomnę, że prawie wszystkie wnioski w ramach Tarczy antykryzysowej były obsługiwane przez PUE. Podobnie jest z Polskim Bonem Turystycznym

– mówi profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej na profilu PUE.

Na PUE stworzony jest specjalny kreator wniosków przy „Dobrym Starcie”. To pomoże uniknąć błędów przy staraniu się o świadczenie. Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+.

Jeżeli ktoś będzie miał problem w założeniu profilu na PUE, bądź wypełnieniu wniosku, zachęcamy do kontaktu z nami, nasi eksperci z Sali Obsługi Klienta pomogą w tym zakresie

– informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Obecnie wsparcie z programu „Dobry Start” otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.

Dla kogo 300+?

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj