Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ZUS nie nadąża z odbieraniem telefonów i uruchamia dodatkowe połączenia

Facebook Twitter

Sześć i pół tysiąca telefonów dziennie odbierają pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To tylko rozmowy na temat świadczeń chorobowych związanych z koronawirusem. Dlatego zapadła decyzja o uruchomieniu dodatkowych trzech nowych numerów telefonów.

zus
fot. archiwum ZUS

Rozmawialiśmy z Beatą Kopczyńską, rzecznikiem regionalnym ZUS-u na Śląsku.

Każdy może uzyskać informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji a także na temat obsługi w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola bądź szkoły. Drugi uruchomiony numer to kompleksowa obsługa w sprawie wsparcie dla przedsiębiorców, obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.

Beata Kopczyńska, rzecznik regionalny ZUS na Śląsku

Nowe numery telefonów działają od poniedziałku do piątku między godz. 7.00 a 15.00. Wciąż działa też ogólna infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00.

Klienci zakładu mogą przesłać pytania także e-mailowo pod adres cot@zus.pl lub przez formularz, zapytanie ze swojego profilu na platformie usług telefonicznych. We wszystkich placówkach ZUS wyodrębniliśmy strefy, w których każdy może samodzielnie złożyć wnioski, bez kontaktu osobistego z pracownikami zakładu Na stronie www.zus.pl są też numery telefonów do doradców do spraw ulg i umorzeń w oddziałach w całej Polsce. Można u nich uzyskać wsparcie dotyczące odroczenia płatności składek lub rozłożenia zadłużenia na raty.

-dodaje Beata Kopczyńska.

Dzwoniąc pod numer 22 290 87 01 każdy może uzyskać informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji, a także nt. obsługi w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

Drugi uruchomiony numer 22 290 87 02 to kompleksowa obsługa w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców, a 22 290 87 03 to obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej. Nadal działa również ogólna infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00. Konsultanci obsługują ją w godzinach 7.00-18.00 w dni robocze.

Czytaj także:

ZUS pomoże przedsiębiorcom

Więcej informacji:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj