Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ZUS udostępnia e-wizyty w języku ukraińskim. Jak zarezerwować wizytę?

Facebook Twitter

E-wizyty w ZUS-ie także w w języku ukraińskim. To nowa propozycja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W czasie konsultacji online będzie uczestniczył zarówno ekspert z ZUS, jak i tłumacz języka ukraińskiego.

fot.mat.prasowe ZUS Rybnik

Podczas e-wizyty obywatele Ukrainy będą mogli otrzymać pomoc w złożeniu wniosków o świadczenia dla rodzin np. 500+ i w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. E-wizyta w języku ukraińskim to szansa na samodzielne załatwienie sprawy z ekspertem ZUS bez konieczności przychodzenia do placówki. Aby skorzystać z e-wizyty wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon z dostępem do Internetu.

Aby zarezerwować e-wizytę, należy wejść na stronę: TUTAJ

W kolejnym kroku należy wskazać temat e-wizyty „Świadczenia dla rodzin” oraz wybrać jej termin. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. Z e-wizyty obywatel Ukrainy może skorzystać także w obecności swojego tłumacza. Taką informacje należy podać podczas rezerwacji e-wizyty. Aby uzyskać dane w swojej indywidulanej sprawie należy podać numer PESEL.

Infolinia dla obywateli Ukrainy

Od 21 marca tego roku działa w ZUS specjalna linia telefoniczna w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Chodzi o osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego tego roku w wyniku konfliktu zbrojnego.

Infolinia jest dostępna w dni robocze – od poniedziałku do piątku – w godzinach od 8.00 do 18.00 pod numerem 22 444 02 55 (opłata według stawek operatorów). Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres [email protected]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj