Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

ZUS w Rybniku: 7 mln 619 tysięcy złotych wypłacone w ramach postojowego

Facebook Twitter

Ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych. Taką sumę w ramach postojowego wypłacił rybnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym regionie. Pieniądze już trafiły na konta ponad 3 tysięcy 700 osób.

mat. prasowe/ ZUS

W całym województwie śląskim wypłacono już ponad 40 milionów złotych. Najwięcej świadczeń trafiło do klientów sosnowieckiego oddziału ZUS. Postojowe otrzymało tu 4191 osób (przedsiębiorców i samozatrudnionych) na kwotę ponad 8 mln 351 tys. zł – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

W pozostałych śląskich oddziałach ZUS wypłaty dla samozatrudnionych i osób na umowach cywilnoprawnych kształtowały się następująco:
• Oddział ZUS w Bielsku-Białej – liczba osób – 2630; suma wypłaconych świadczeń – ponad 7 mln 97 tys. zł
• Oddział ZUS w Chorzowie – liczba osób – 3118; suma wypłaconych świadczeń – ponad 6 mln 214 tys. zł
• Oddział ZUS w Częstochowie – liczba osób – 2630; suma wypłaconych świadczeń – ponad 5 mln 315 tys. zł
• Oddział ZUS w Rybniku – liczba osób – 3765; suma wypłaconych świadczeń – ponad 7 mln 619 tys. zł
• Oddział ZUS w Zabrzu – liczba osób -2917; suma wypłaconych świadczeń – ponad 5mln 851 tys. zł

ZUS zapewnia, że przelewy robione są codziennie, a wnioski rozpatrywane na bieżąco. Składanie ich za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS zmniejsza ryzyko popełnienia błędów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, by pomóc w uniknięciu takich podstawowych błędów – jak chociażby brak numeru rachunku bankowego – uruchomił specjalny system, który pomoże przy wypełnianiu papierowych wniosków. Błędnie wypełnionego dokumentu np. z brakującym numerem konta nie będzie można wydrukować.

W całym kraju od 1 do 24 kwietnia złożono 1,6 mln wniosków o pomoc z tarczy, w tym: wnioski o zwolnienie ze składek – ok. 1,2 mln, wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych – 333 tys., wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców – 50 tys.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj